
Rescue Tales™ Scrub 'n Groom Bathtub Set
- Regular price
- $31.99
- Sale price
- $31.99
- Regular price
-
Sold out
- Unit price
- per
Suggested Retail Price
Have scrub-a-dub fun with Rescue Tales Scrub 'n Groom Bathtub playset! It features a hand-powered pump that activates the real working shower head, so kids can bathe their adorable Chocolate Lab pup. This Grooming Set is perfect for water play and pretend play. It comes with a grooming tub, pretend shampoo bottle, shower hose, grooming brush, pretend hair dryer, and even a rubber duck. The Chocolate Lab's soft, huggable body is water safe and easily dries, so kids can wash it without parents worrying. Plus, it comes with a wipe-away tear, collar, and adoption certificate, so kids can get the experience of adopting a dog of their own.
Watch the Featured Video!
Details & Specs:
Ages:
3 + years
Details:
Sku: 655265
Dimensions:
Carton Size: 16.00"L x 10.00"W x 15.50"H --- Weight: 3.40lbs.
Additional Notes:
- BATHTUB REALLY WORKS. Fill the tub with water, and the hand-powered pump activates the working shower head, so kids can bathe their adorable Chocolate Lab pup
- WATER SAFE PLUSH. The included Chocolate Lab plush pup can get wet and dries easily
- GROOMING SUPPLIES. Comes with grooming tub and supplies including pretend shampoo bottle, shower hose, grooming brush, pretend hair dryer, and rubber duck
- TOO CUTE. Chocolate Lab has a wipe-away teardrop in its eye
- SOFT & HUGGABLE. Chocolate Lab has a soft, plush body
- Includes: Chocolate Lab, collar, name tag, adoption certificate, grooming tub, pretend shampoo bottle, shower hose, grooming brush, pretend hair dryer & rubber duck
- No batteries required
Consumer Note:
- Please make sure the heart and the end of the tube are fully submerged in water, pump the lever 15 or so time for the water to flow out
More Items to Love

Rescue Tales™ Adoptable Pets-Fluffy Cat
- Regular price
- $25.99
- Sale price
- $25.99
- Regular price
-
$25.99 - Unit price
- per
Sold out

Rescue Tales™ Adoptable Pets - Pekingese
- Regular price
- $25.99
- Sale price
- $25.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out
- Choosing a selection results in a full page refresh.
- Press the space key then arrow keys to make a selection.
